Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • arthdal chronicles

  geçmiş çağlarda geçen dizi Arthdal isminde bir ülkeyi anlatmaktadır. her ülkede olduğu gibi mücadele içinde bir yaşam vardır arthalda. bir gün bir çocuk doğar ama yalnız doğmamıştır. doğarken yanında arthdal için yanında felaketler de getirmiştir. ittifaklar, köylülerin seçimleri, ve sinsi planlar. oldukça ilgi çekici olan bu diziyi tavsiye ediyorum.

  Bitse de başlasam artık canım Song Joong-ki☺️

  Başrollerini (bkz: Song Joong-Ki) (bkz: Jang Dong-Gu) (bkz: Kim Ji-Won) nun paylaştığı romantik aksiyon kurgusal tarih içine fantastik unsurlar eklenerek çekilmiş tvn Netflix ortak yapımı dizidir.
  Her part 6 şar bölümden oluşmaktadır. ilk iki part incelendiğinde oldukça sıkı bir kurgusu vardır. kurgusal evren sağlam temellere oturtulmuş.
  edit:Hali hazırda 14. bölüme kadar gelmiş bulunmaktayım. Senaryo oldukça başarılı bir şekilde ilerlemekte. song joong ki iki farklı karakteri oynamasına rağmen oldukça iyi iç çıkarmış durumda. ama ben şahsen tagon rolüne bittim. O nasıl oyunculuktur. başlangıçta isimler o kadar çok ki kim kimdi karıştırabilirsiniz diye bilgim dahilinde karakter sözlüğü yazayım şuraya karakterlerden bahsederken bundan sonrası spoiler içerebilir. ona göre

  eunseum
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  arthdal şehrinden annesiyle kaçan bir igutu. (neanderthal ve insan karışımı melez)arthdal dan ıark ovalarına gidip wahan adlı kabile ile yaşıyor. Ana karakterlerimizden  Tanya :
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  iark ta yaşayan wahan kabilesinin gelecekteki rahibesi. eunsome ile iyi arkadaşlar aşık bile sayılırlar.  Tagon:
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  arthdal birliğinin başkanı olacak kişilik. savaşçı kral olmayı amaçlıyor. ıarkı fethetmek için babası tarafından gönderilince wahan kabilesini arthdala getiriyor. kendisi bir igutu  taealha:
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  tagonun gençliğinden beri aşık olduğu insan. fettan zeki kurnaz bir hatun hae kabilesinin prensesi babası mihol tarafından yeomari(casus)olarak tagona aynı zamanda babasına gönderiliyor.  saya:
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  neandartel savaşı sırasında tagonun bulduğu igutu bebeği tagon onu oğlu gibi yetiştiriyor. son joon ki nin 2. karakteri eunsum um ikizi haliyle o da bir igutu  Asa ron:
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  asa kabilesinin lideri. arthdal da dini işlere bakıyor. tam bir üçkağıtçı tüm asa kabilesi gibi. tanrılarla iletişim kurduğunu söylüyorlar ama o beceriyi kaybetmişler insanları kandırıyorlar .  neandertal:
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  Bu yaratıklar mavi gözlü mavi kanlı ve çok güçlüler. ay ovalarında doğada yaşıyorlar. insan görünümündeler. fakat arthdal birliğindekiler ay ovalarını isteyince vermedikleri için birlik başkanı tagonun yardımıyla neandertalleri savaşta yokediyorlar.


  iguatu:
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  nean derthal insan melezi mor kanlı insanlar tarafından en aşağı varlık olarak görülüyorlar.


  asa hon:
  spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

  saya ve eunsom ın annesi neanderthal savaşında bu yaratıklara hastalık yapan hediyelerle birlikte gönderiliyor . kendisi aynı zamanda asa kabilesi rahibelerinden bunu öğrendiğinde neanderthallerle birlikte yaşamaya başlıyor ikiz doğuruyor. baskın yediklerinde sayayı kaybediyor. eunsome ile birlikte sarp kayaların ardındaki iark ovalarına gidiyor .wahan kabilesiyle karşılaşıyor.

  koresozluk