Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • ashes of love

  iş bu entry girildiğinde dizi sıcağı sıcağına bitirilmiştir. Dile kolay 45 dk lık 60 küsür bölüm.. Aradım taradım 63 bölüm var mı diye bulamadım hali hazırda bütün çevirilerin iyi olmasa da yapıldığı bir tek yer var… Ben doğru dürüst çeviri yapılan yerin bitirmesini bekleyemediğim için çeviriye takılmadım siz bekleyin efenim . Başlamadıysanız düşünüyorsanız çeviriyi bekleyin. Girizgah burada bittiğine göre.
  Bazı yerlerde 60 bölüm bazı yerlerde 63 bölüm görünüyor. anlamadım açıkçası baya baya az önce final yaptım … 45 er dk lık dizi görünse de başta sonda jenerikler baya uzun kafadan 15 dksı gidiyor bilginize.
  Yang Zi ,deng Lun , Leo Luonun başrollerini paylaştığı Komedi ile başlayıp romantikleşen ardından dramın dibini bulan içimi çıkaran fantastik dizilerde karakterlere kolay kolay söylenmeyen beni laf ebesine çeviren bir dizidir efenim. Kore dizileri sonrasında telaffuzlar kulaklarımı kanatsa da alışılıyor

  Gelelim konuya Dünya ile alakası yok desem değil cennet ve cehennemin arasındaki bol tanrılı bir sürü şeyin bir sürü ölümsüz tanrısının (Ateş tanrısı su tanrısı çiçek tanrısı gece tanrısı tıp tanrısı kuş tanrısı)olduğu hatta bu ölümsüzlerin ölümlü dünyaya gönderilip sınavdan geçtiği bir dizidir. Cennette aslında kötülüğün olduğu cehennemdeki iblislerin adaletli olabileceği gibi tuhaf gelen noktalara değinilmiştir.
  Dizide 6 alemden bahsedilir. Bu alemler arasındaki ilişki cennet imparatoru ve imparatoriçesi tarafından yönetilir. şeytan alemi hariç onlar kafalarına göre takılıyorlar.
  Ateş Kralı xu feng (kendisi anka kuşu tahtın varisi ) Çİçek kraliçesinin su tanrısından olma kızı Jin min ile aşık olur ama araya imparatorun cariyeden olma büyük oğlu gece tanrısı run yu girer.. araya giren bir sürü yanlış anlaşılma cennetin iradesi kader ….vs bir sürü karmaşıklıktan sonra kocamaaan bir cennet cehennem savaşı olur ki görsellik ve tasarımda muhteşemdir.

  Ben konuyu anlattıkça spoiler verme olasılığı arttığı için burada konuyu kesiyorum çünkü anlatmak gerçekten zor.

  Görsel efektler yönünden değerlendirmem gerekirse diziyi bırakıp ağbi bu ağacı hangi kafayla tasarladınız yada bu takılardan bende istiyorum şeklinde hayıflandığım anlar oldukça çok. Hele Bir çiçek alemi var ki otur akşam sabah piknik yap. mekanlar ayrıntılı dizayn edilmiş. onlara takılmaktan başlarda başa sardım.. Siz izlerseniz 10 bölüm falan ayrıntıları kaçırmayın ..

  not: Dizileri izlemek için sonu nasıl diye merak eden benim gibi biriyseniz. Oldukça Tatmin edici hatta her kore dizisinde görmek isteyeceğiniz doyurucu bir sona sahiptir efendim kötüler ve iyiler mutlu sonlar hakedilen sonlar hepsi mevcut. yani bu karakter de böyle olmamalı diyeceğiniz hiç bir şey yok …
  Hemen şuraya bir ost bırakalım tam olsun..

  koresozluk