Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

love affairs in the afternoon - #245

Şuu aralar gerçekten sanat için yapıldığını hakkıyla kanıtlayan bir dizi izledim.(bkz: love affairs in the afternoon) Kamera açıları olsun, kadının aynı zamanda hikayenin anlatıcısı, bir narrator olması ve bir şiir tadında arka plandan bize hikayeyi anlatması.kuşların sevgi ve güven'in aslında birer checkpoint olması ve çiftlerin hayatlarındaki kırılma noktalarında devreye girmeleri. her şey çok anlamlı çok mantıklı çok oturaklıydı.

eşine dokunmayan, hizmetçi gibi gören, kadınlığının bile farkında olmayıp ''kuşlarımın annesi'' diye seslenen bir koca ve kocasını hiçe sayıp her şeyin kendi etrafından döndüğünü zanneden bir eş, hayat arkadaşlarını yaşamaya çalıştıkları hayata hapsedip boğmaya başlar. bu duruma daha fazla katlanamayan eşler bir kerecik dahi olsa nefes almak isterler yaşamak isterler ve birbirlerini bulurlar. böylelikle önce sevgi evi terk eder, sonra ise güvenleri yok olur.

dizi ile ilgili söyleyebileceğim son cümleler şunlar, başlarken büyük ön yargı ya da merakla başlıyorsunuz nasıl ihanet edebilirler ki ne olursa olsun böyle bir şey asla olamaz diye kendi içinizdeki doğrularla savaşıyorsunuz ama size yaşattıkları duygular o kadar duru, o kadar sade ve samimi ki aşklarının masumluğu karşısında donup kalmaktan başka bir şey yapamıyorsunuz.

eğer herkesin bir insan olduğu, hata yapabileceği, ve nefes almak isteyebileceği düşüncesinde değilseniz izlemeyin bu ağır bir dizidir ruhunuzu sıkar kalbiniz acıyabilir dönemlik aşk dizilerine alalım sizi.
ama açık fikirli ve kalbinize güvenen yağmurlu bir sonabahar günü elinizde kahve ya da çayınızla beraber içecek bir dizi arıyorsanz kaçırmayın bu sizin diziniz. ve öyle hemen bitirmeye çalışmayın yavaş yavaş keyfine, tadına vara vara izleyin. bir yudumluk bir dizi değil çünkü izleyince anlayacaksınız.

2 entry daha var
koresozluk