Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

18 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • good doctor

  ´´ good docto´´ iyi doktor.. bir´´Joo Won’´ dizisi .Dizinin adı aslında yeşil neşter olacakmış, sonradan vazgeçmişler. dizi orjinal 2013 yapımı Dram, Romantik, Medikal türü bir dizi.. daha sonraları dizinin 2017 de Amerikan 2018´ de Japon versiyonları çekilmiş şimdiyse ülkemizde 2019 türkiye ´´mücize doktor´´adı altında türk versiyonu yayınlanıyor .ben henüz diziyi izlemedim .ama türk versiyonun beyeni topladıgını görüyorum etkileyici bir senoryaya sahip oldugu aşikar tamam bizimkiler de güzel uyarlama yapıyorlar fakat bazen gereksiz yere uzatıp konuyu tamamen saçma sapan bir hale soka biliyorlar. tadında bırakmayı bilmiyorlar …hangi vesiyonla başlamalıyım bilemiyorum orjinalinimi seyiretmeliyim yoksa bizimkilerine bir şansmı vermeliyim bilemedim diziyi izleyen varsa tavsiye ala bilirmiyim..

  the good doctor adında amerikan versiyonu da mevcuttur. Her üçüne de bulaşmış biri olaraktan kore versiyonu en iyisidir. şimdilik. Amerikan versiyonunda 3. sezonda iyice saçmalamışlardır. Türk versiyonu kore versiyonunu baz alıyor gibi görünüyor. Amerikan versiyonu baz alırsa batırır.

  Karakterler açısından en tadında otizm tiplemesi korelilere aittir. Her ne kadar Türk versiyonunda oynayan oyuncu çok kaliteli olsa da ben karakteri sevemedim. Tüm otizmliler dahi gibi bir imaj yaratılıyor. bu kadar popüler olmasının tek nedeni ülkem insanlarının savant otizm tipi ile bütün otizmlilerin süper zeka ve aşırı yetenekli olduğunun düşünüp sempati duymasından kaynaklanmaktadır. Tabi otizme dikkat çekmek isteyen kuruluşların şişirmesi mevcuttur.

  yurdum teyzelerinin aaa özürlülerle mi çalışıyorsun fikirlerinden AAAA otistiklerle mi çalışıyorsun çok zeki oluyo onnara terfi etmesine sebep olmuştur.

  abartılı oyunculuk şişirilmiş senaryo otizmli bireylere yarıyorsa az daha şişirebilirler. Hiç sorun değil.Hatta daha da şişirsinler. İzlerken sevgili sözlük ve bu mesaja denk gelen dışarıdaki okuyucular. Otizm bir spektrum bozukluğudur. Eğitimi zor ama imkansız değildir. ama dizideki gibi bir sonuç çok nadirdir.

  not: içimi mi döktüm ne olsun azcık o kadar dimi sözlük

  kült dizilerimden biri olan oldukça keyifli bir medikal dramadır. en sevdiğim versiyonu kore ikincisi de japon uyarlaması bizdeki ağır abartılı oyunculukla beni ilk bölümden baydığından orjinalini izlemenizi öneririm su gibi oynamış joo won

  koresozluk