dizi

0 /
deniss
W (Two Worlds) dizisini ilk çıktığı zamanlar bi kaç defa bitirdim izlemenizi tavsiye ederim fantastik bi konusu var ve bol bol gerilim içeriyo, tabi başrol Lee Jong Suk için bile tekrar izlerim şahsen. 16 bölüm her bölüm 1 saat . Netflix'te bulabilirsiniz .2016 yapım bir dizi.Konusu bi webtoon karakteri olan Kang Chul'un insan olması ve gerçek dünya ile webtoon dünyası arasında geçiş yapması .Tabi dizide başrol kadın karakterimiz de var , bana kalırsa dizinin asıl konusu aşk değil çünkü aksiyon daha fazla ama kimilerine göre aşk ta olabilir yine de her yönden mükemmel bi dizi.
btsdaily
Dizi Adı: Strong Woman Do Bong Soon
Korece Adı: 힘쎈여자 도봉순
Tür: Romantik Komedi, Fantastik
Yönetmen: Lee Hyeong-Min
Senarist: Baek Mi-Kyeong
Yayınlandığı Kanal: JTBC
Bölüm: 16
Yayın Tarihi: 24 Şubat 2017 - 14 Nisan 2017
Dil: Korece
Ülke: Kore

Konusu:
Bong Soon (Park Bo Young) insanüstü bir güç ile doğdu. Gücü kalıtsaldır ve sadece ailedeki kadınlara geçmektedir. Bong Soon' un hayali, ana karakterin kendisi olduğu bir video oyunu yaratmaktır. Bir gün Bong-Soon, bir haydut tarafından saldırıya uğramış otobüs şöförüne yardım eder. Küçük bir gangster çetesi Bong-Soon'a saldırıyor, fakat Bong Soon kolayca hepsinin hakkından geliyor. Ainsoft'un CEO'su Min Hyuk (Park Hyung Sik) bu süre zarfında, Bong Soon'un adamları dövüşüne şahit oluyor. Bir süredir tehditler alan ve takip edilen Min Hyuk, Bong Soon' un süper gücüyle harika bir koruma olacağını düşünüyor. Bong Soon' a yüksek ücret teklifinin yanı sıra iyi çalışması halinde şirketin Planlama bölümünde çalışma şansı sunuyor.
Bu arada, kadınlara yönelik kaçırma suçları Bong-Soon'un yaşadığı mahalle de yaşanıyor. Dedektif Kook-Doo (Ji Soo) da aynı mahallede yaşıyor. Çocukluktan beri arkadaşlardır fakat Bong Soon Kook Doo' ya deliler gibi aşıktır. Kook Doo' nun ise kız arkadaşı vardır. Dedektif Kook Doo mahallede yaşanan suçları çözmeye çalışıyor, Bong Soon ve Min Hyuk da olaya karışıyor.
btsdaily
It's Okay to Not Be Okay (2020) IMDb: 8,7
Dizinin hikayesinde, oldukça trajik bir geçmişse sahip sağlık çalışanı, günün birinde kişilik bozukluğu sorunu yaşayan bir çocuk kitabı yazarı ile tanışır. İkili birbirini tanıdıkça aralarında duygusal ve romantik bir bağ oluşmaya başlar.
btsdaily
•Sweet Home (2020) IMDb: 7,4•
dizi
Korku türünde harika bir Kore dizisi Sweet Home… Netflix'in Kore dizileri kategorisinde oldukça dikkat çekici konuya sahip olan yapım, özellikle zombi türünü sevenler için iyi bir tercih olacaktır. Cha Hyun-Soon bir trafik kazasında ailesini kaybetmiş ve apartman dairesinde tek başına yaşamaktadır. Her şey bir anda değişmeye başlamış ve şehirdeki insanlar korkunç birer varlılara dönüşmüştür. Cha, kendisi gibi halen daha dönüşüme uğramayanlarla bir araya gelmek zorundadır.
btsdaily
• Vagabond (2019) IMDb: 8,3•
Kore dramaları arasında 2019 yılına damga vurmuş efsanevi bir yapım Vagabond… Başrolde yer alan Lee Seung'un yeğeni bir uçak kazasında hayatını kaybeder. Olayı soruşturmaya başlayan Lee, derine indikçe tehlikeli bir yolsuzluk ve terör ağını deşifre eder.

Tür: Aksiyon, Gizem, Gerilim
Yönetmen: Yu In-sik
Oyuncular: Lee Seung-gi, Bae Suzy, Jung-hee Moon
btsdaily
Itaewon Class (2020) – IMDb: 8,2
dizi
Netflix'in 2020 yılında izleyicilerine sunduğu dikkat çekici yapımlardan biri olan Itaewon Class dizisi izleyicisine güzel bir Kore draması sunuyor. Dizide eski bir mahkum arkadaşıyla birlikte Seul'un en canlı sokağında bar açmaya çalışan ana karakterimiz ve bu süreçte karşılaştığı sorunlar konu edinilmiştir. Dizi özellikle duygusal sahneleri ve oyunculuk performanslarıyla izleyicisini büyülemeyi başarmıştır.
btsdaily
Oh My Baby (2020) - IMDb: 7,5
Aşktan umudunu kaybetmiş ve artık evlenme fikrini aklından atan ancak bir çocuğunun olmasını çok isteyen genç bir kadın dizinin ana merkezinde anlatılıyor. Alelade bir zamanda genç kadının karşısına çıkan 3 erkek ise kadının düşüncelerine tamamıyla alt üst ediyor.
btsdaily
How Are You Bread (2020) – IMDb: 6,7
Yemek severlerin ve iyi bir aşçı olmak isteyenlerin beğeneceğini düşündüğümüz bu eğlenceli kore dizisinde Suho isimli bir gencin gizemli fırınında ürettiği muhteşem pastalarla başlayan bir hikayeyi izleyeceğiz. No Mi Rae isimli yemek programı yapımcısı bir kadının Suho'yu yarışmasına katılması için ikna çalışmalarıyla başlayan macera fantastik sahnelerle süsleniyor.
btsdaily
My Holo Love (2020) – IMDb: 7,7

dizi
Netflix Kore dizisi önerileri arasında yer alan yapımlarından biri olan My Holo Love yalnız bir kadının yeni tanıştığı bir yapay zeka ile değişen hayatını konu edinmiştir. Son derece renkli ve eğlenceli sahneleriyle dikkat çeken dizide komedi unsurlarına da sıklıkla yer verilmiştir. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz My Holo Love dizisi 12 bölümlük bir mini dizidir.

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Komedi
Yönetmen: Lee Sang Yeob
Oyuncular: Yoo Hyun Min, Ko SUng Hee, Choi Yeo jin
btsdaily
Find Me in Your Memory (2020) – IMDb: 7,4
yaşadığı her şeyi an be an hatırlayan bir adam ve son derce unutkan bir kadının arasındaki aşk ilişkisini anlatıyor. Romantizm ve komediyi bir arada izleyicisine sunan dizi aynı zamanda Kore'de bu yılın en çok izlenen kore dizileri sıralamasında birinci sırada gösteriliyor.
btsdaily
W - Two Worlds Apart (2016) IMDb: 8,1

dizi
30 yaşlarında iki insanın yaşadığı aşk hikayesini anlatmaktadır. Bu hikaye aynı zaman diliminde ancak farklı dünyalarda geçmektedir.
btsdaily
Cheese in the Trap (2016) IMDb: 7,5
üniversite öğrencisi Hon Seol ile Yung Yoo arasında yaşanan komik ve aşk dolu hikayeye anlatmaktadır. Hong Seol üniversitenin sıradan bir öğrencisiyken, Youn Soo ise okulun en popüler öğrencisidir.
btsdaily
Uncontrollably Fond (2016) IMDb: 7,7
ayrılığın acısını genç yaşlarda yaşayan iki küçük çocuğun gelecekteki hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Bu iki çocuk artık büyümüş ve yıllar sonra tekrardan karşılaştır. Shin Joon-Young günümüzün en önemli sanatçılarından, No Eul ise belgesel yapımcısıdır. Shin Joon zeki ve çekici özellikleri sahipken, No Eul ise paraya önem veren insanlara yalakalık yapmayı seven birisidir.
btsdaily
Romance is a Bonus Book, IMDb puanı: 8.1
dizi
Dizide başarılı ve yakışıklı bir yazar olan Cha Eun Ho'nun çocukluk arkadaşı Kang Dan Yi ile kesişen öyküsü anlatılıyor. Boşanmış ve işsiz bir anne olan Kang Dan Yi, Cha Eun Ho ile aynı şirkette işe başlayınca ikilinin arasında aşk başlayacaktır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol