kore dizileri

0 /
btsdaily
Lim Ju-kyung okuduğu lisede çirkin diye dalga geçilen ve çirkin olduğu için zorbalığa uğrayan bir kızdır. Artık bu duruma daha fazla dayanamayacağı bir anda ailesi taşınmaya karar verir. Bu karar neticesinde Lim Ju-kyung'unda okulu değişir. Esas kızımız eski okulunda yaşadıklarını tekrar yaşamamak için makyaj yapar ve bambaşka birine dönüşür. Yeni okuluna gittiğinde güzelliği ile okulun popüler ve havalı kızlarından biri haline gelir. Okulda güzel ve dikkat çekiciyken evde eski çirkin ördek yavrusu haline geri döner. Bu arada okulun iki popüler erkeği Su-ho ve Seo-jun ile tanışır. Bu iki erkek normalde de birbirlerinin karşısında yer alırken şimdide esas kızımız için karşı karşıya geleceklerdir. İşin ilginç yanı bu erkeklerden biri Lim Ju-kyung ile okul dışında da, onun gerçek hali ile de görüşmektedir. Peki ikisinin aynı kişi olduğundan haberdar mıdır?

Dizi bize çirkin olduğu için mutsuz olan ve bu yüzden makyaj yaparak başka biri haline gelen, iki farklı görüntüde, iki farklı hayat yaşayan bir lise öğrencisinin yaşamını anlatmaktadır.
kore dizileri
btsdaily
Creating Destiny

Başrol kızımız Avustralya'da yaşayan Amerika'da okumuş bir kız ve ailesinin zoruyla Kore'ye bir nevi beşik kertmesi diyebileceğimiz adamla tanışmaya gelir.
btsdaily
Scent of a Woman

Bu dizi de kanser olduğunu öğrenen kadının işinden istifa edip ölmeden yapmayı istediklerini yapmasını konu alıyor.
btsdaily
Guardian: The Lonely and Great God (2016-2017)

Kore dizisi deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan ve popüler kültürde Goblin ismiyle bilinen bu dizi, biriyle evlenene kadar ölümsüzlük ile lanetlenmiş bir general olan 'Goblin” Kim Shin ile, yıllar önce kurtardığı bir kadının kızı olan 'Goblin gelini” Ji Eun-tak arasındaki dram ile dolu aşk hikayesini anlatır. Ölümsüz Kim Shin, yaşamını yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederek sürdürür. Peki Eun-tak Kim Shin'e aşık olduğu zaman, göğsündeki kılıcı çıkarıp onun lanetine ve dolayısıyla hayatına son verebilecek midir?
btsdaily
Descendants of The Sun

Dizi çekimlerinde tanışıp sonradan evlenen Soon Jong-ki ve Song Hye-kyo'nun başrolünü üstlendiği dizi, yurt dışında Birleşmiş Milletler barış askeri gücünde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin ile ünlü cerrah Kang Mo-Yeon'un kader yoluyla, savaş tarafından harap edilmiş Uruk ülkesinde tanışmasıyla başlayan aşk hikayesini anlatıyor.
btsdaily
Itaewon Class (2020)

Ünlü aktör Park Seo-joon'un başrolünü üstlendiği ve 2020'nin en popüler dizilerinden biri olan Itaewon Class, dünyanın adaletsizliğine karşı bir başkaldırı hikayesi. Adaletsizce mahkum edilmiş mader kurbanı Park Saeroyi'nin intikam aleviyle yanıp tutuşması ve ölen babasının intikamını alması üzerinden ilerleyen dizi, dürüst, sıkı çalışma ve azim ile başarabileceklerinin sonu olmadığı mesajını veriyor. Kahramanımız elbette bunu kendi başına başarmıyor. Arkadaşlık ve desteğin gücünü vurgulayan ve romantikliği de unutmayan bu dizi, sizi son bölüme kadar ekran başından kaldırmayacak sürükleyiciliğe sahip.

btsdaily
Sky Castle (2018)

Kore'nin üst kesim hırslı ebeveynlerini eleştiren satirik bir dizi olan Sky Castle, gözlerini hırs bürümüş ve çocuklarının iyi bir üniversiteye yerleşmesi için canını dişine takmış annelerin savaşını anlatıyor. Başarıyı göz odağı yapıp çocuklarının duygularını umursamayan bu ailelerin bu başarı için feda edebildiklerinin sınırını sorguluyor.
btsdaily
Moon Lovers-Scarlet Heart Ryeo (2016)
kore dizileri
IMDb: 8.6

Tür: Dram, Tarih, romantik, fantastik

Go Ha-Jin, bir su kenarına içmeye gittiğinde, boğulmak üzere

olan bir çocuğu kurtarmak için suya atlar. Çocuğu kurtardıktan sonra sudan çıkması için uzatılan eli tutamaz ve dibe doğru batmaya başlar. Suyun yüzeyine çıkmak için uğraşır ve tam o sırada güneş tutulması olur. Gözlerini açtığında ise artık şu anki dünyasında değildir. Karakterimiz gözlerini açtığında kendini yüz yıllar öncesinde, Goryeo Hanedanlığı zamanında bulur. Artik burada Hae Soo adli genç bir kız olarak yaşamaya başlar ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So'ya aşık olur.
btsdaily
The Great Seducer (2018)
kore dizileri
IMDb: 7.2

Tür: Dram, romantik, gençlik

Küçüklükten beri yakın olan üç arkadaş zengin ailelerden gelmektedir. İntikam almak için insanlarla oyun oynayıp eğlenir ve aralarına kimseyi almazlar. Aralarından Choi Soo-Ji'nin başına bir olay gelir ve intikam almak isterler. İntikam planı Shi-Hyun'un Tae-Hee'i kendine aşık etmesidir. Başta oyun olsa da işler beklenmedik şekilde ciddileşir.
btsdaily
The King Eternal Monarch (2020)
kore dizileri
IMDb: 8.5

Tür: Dram, romantik, fantastik

Dizi, iki farklı paralel dünyada geçmektedir. İnsanların dünyasında serbest kalan şeytan diğer bir paralel dünyaya geçiş yapmaya çalışmaktadır. Buna karşılık olarak Kore İmparatoru Lee Gon paralel dünyaya açılan kapıları kapalı tutmaya çalışır. Bir diğer paralel dünyada, Güney Kore Cumhuriyeti'nde yaşayan Dedektif Jung Tae-Eul insanların ve sevdiklerinin hayatlarını korumaya çalışır.
btsdaily
Itaewon Class (2020)
kore dizileri
IMDb: 8.2

Tür: Dram

Park Seo Ro-Yi babasıyla yaşayan içe kapanık bir gençtir. Okulun ilk günü bir çocuğa zorbalık yapan çocukla kavga eder. Fakat bu kavga ettiği çocuk babasının çalıştığı şirketin patronudur ve çocuktan özür dilemesi istenir. Seo Ro-Yi özür dilemez ve babasının işten atıldığı yetmezmiş gibi okuldan da ayrılmak zorunda kalır. Bir gün babası şüpheli bir araba kazasında hayatını kaybeder ve babasının katilini öğrenir. Fakat sebep olduğu şeyler yüzünden hapse girer ve çıktığında bu adaletsizlikleri yapanlara karşı savaşacaktır.
btsdaily
Missing Nine
kore dizileri
IMDb Puanı: 6,9
Yapım Yılı: 2017

Sadece Legend Entertainment adındaki bir firmada çalışan 9 kişinin bindiği özel uçak, bilinmeyen bir nedenle arızalanarak bir adaya düşer ve uçakta bulunan 9 kişi de hayatta kalmayı başarmıştır. Fakat aradan geçen 4 ayda, 8 kişi ölmüş ve Ra Bong-Hee olayın son tanığı olarak tek başına kurtarılmayı beklemektedir.
btsdaily
She was pretty
kore dizileri
IMDb Puanı: 7,7
Yapım Yılı: 2015

Çirkin geçen çocukluk dönemlerinin ardından büyüyerek çekici bir erkek haline gelen Ji Sun-joo ile küçüklüğünde çok güzel bir kız olan fakat büyüyünce çirkinleşen Ji Sung-joon'un küçüklüklerinden, yetişkinlik hallerine uzanan hikayeyi konu ediniyor.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol