lee min-ho dizileri

minny
1) The King: Eternal Monarch
The King: Eternal Monarch

Tür: Fantastik, Gizem, Romantik
Yapım Yılı: 2020
Bölüm Sayısı: 16 Bölüm
IMDb Puanı: 8,3
Dizi, iki paralel dünyaya ait kişinin kaderlerinin ve zamanlarının tesadüfü sonucu aralarındaki aşkı konu alıyor.

1994'te Kora Krallığı şiddetli hainlik olayıyla karışır ve kral, kardeşi Lee Lim tarafından öldürülür. Kral'ın oğlu Lee Gon boynundan bıçaklanır ancak hayatta kalır. Hain Lee Lim, doğaüstü güçleri elinde tutan efsanevi flüt “Manpasikjeok”a sahip olmak istemektedir. Olay gecesi kralın oğlunu korumaya gelen silahlı gizemli kişi göründükten sonra Lee Lim, kırılan flütün yarısıyla kaçar. Genç Lee Gon, gizemli kurtarıcıdan aldığı polis rozetini tutar.

Küçük yaşta Kora Krallığı'nın başına geçen Lee Gon, 25 yıl sonra 2019 sonbaharında hala kurtarıcısı tarafından bırakılan polis rozetinin sahibini arıyor olacaktır. Kore Cumhuriyeti'nde ise Sonbahar 2019'dur. Jeong Tae Eul, Seul Jongo karakolundaki Şiddetli Suçlar Bölümü'nde dedektiftir. Kral Lee Gon ile dedektifin yolları nasıl kesişecek? Soluksuz izleyeceğiniz “The King: Eternal Monarch”ı çok seveceksiniz.
minny
2) The Legend of the Blue Sea
The Legend of the Blue Sea

Tür: Komedi, Fantastik, Romantik
Yapım Yılı: 2016
Bölüm Sayısı: 21 Bölüm
IMDb Puanı: 8,1
Kore'nin ilk resmi olmayan tarihi masal koleksiyonuna ait klasik Joseon efsanesinden esinlenen, bir denizkızını yakalayıp kaçıran balıkçı hakkındaki bu dizi; Joseon soylu Kim Dam Ryung (Lee Min Ho) ile Denizkızı Se Hwa (Jun Ji Hyun) arasında geçmektedir.

Ağustos 1598 akşamı Lord Yang, Dam Ryung'a Se Hwa adlı esir denizkızını gösterir. O gecenin ilerleyen saatlerinde Dam Ryung onu okyanusa bırakır ve denizkızı da elini ona uzatır. Günümüz zamanında ise Heo Joon Jae bir dolandırıcıdır. Heo Joon Jae ve denizkızı Se Hwa'yı, geçmişin izleriyle beraber neler bekliyor olacak?

minny
Personal Taste
Personal Taste

Tür: Komedi, Dram, Romantik
Yapım Yılı: 2010
Bölüm Sayısı: 16 Bölüm
IMDb Puanı: 7,4
2010 yılının sürpriz hit dizilerinden biri olan Personal Taste, gerçek aşkı en beklenmedik yerlerde bulduğunu kanıtlayan komedisi ile yüksek reytingler ve büyük hayran kitlesine sahip oldu. Tuhaf ve güvensiz Gaein, babasının ünlü “eski dünyası”nda tek başına yaşamaktadır. Lee Min Ho'nun sempatik ve eğlenceli sahnelerini izleyeceğiniz Personal Taste'e bir şans vermelisiniz.
minny
Shinui (Faith)
Shinui (Faith)

Tür: Dram, Fantastik, Tarih
Yapım Yılı: 2012
Bölüm Sayısı: 24 Bölüm
IMDb Puanı: 8,0
Goryeo'nun (Kore) Ortaçağ kraliçesi olan Prenses Nogoog (Se – young Park) suikastçılar tarafından ciddi şekilde yaralanır. Bunun ardınan Kral, aslında 21. Yüzyıl Kore'sine uzanan ve efsaneye ait “Tanrı'nın doktoru”nu geri getiriyor. Ancak bu kutsal doktor yerine isteksiz ve şımarık cerrah olan Dr. Yoo Eun – Soo'yu (Hee – Seon Kim) getirmiştir. Bu acemi cerrah prensesin hayatını kurtarır ve cennetten geldiğine inanılan o büyük doktor Eui Seon olarak tanınır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol