Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • dizi önerileri

  (bkz: The Tunnel) Zamanda yolculuk yapabilen bir dedektifin, 30 sene ileriye giderek kızını kurtarmasını konu ediyor.

  (bkz: on the way to the airport)'u izlemiştim birkaç yıl evvel. Hikayesi sarsmıştı beni o kadar masum ve bir o kadar da konuşulması bile korkutucu olanbir tabuydu ki. Hem çekim tarzı müzikleri hemde replikleriyle bir sanat eserine dönüşmüştü. Cıvıma olmadan son derece ciddi bir şekilde duygularını anlattılar bize yetişkin insanlarında insan olduğunu hayattan bunalıp nefes almak isteyebileceklerini duyurdular. Onlar bir tabuyu değil hapsedildikleri dünyayı yıkmak istediler. Diz bitiminden sonra ruhsal bir çöküş ve ardından da doygunluk yaşatmıştı.  Şu aralar bir dizi daha izledim tam da yukarıda anlattığım dizinin bana hissettirdiklerini üçe beşe katladı. Gerçekten sanat için yapıldığını o kadar kanıtlıyordu ki (bkz: love affairs in the afternoon) . Kamera açıları, kadının aynı zamanda hikayenin anlatıcısı, bir narrator olması ve bir şiir tadında arka plandan bize hikayeyi anlatması.Kuşların sevgi ve güven'in aslında birer checkpoint olması ve çiftlerin hayatlarındaki kırılma noktalarında devreye girmeleri. Her şey çok anlamlı çok mantıklı çok oturaklıydı.

  Eşine dokunmayan, hizmetçi gibi gören, kadınlığının bile farkında olmayıp ''kuşlarımın annesi'' diye seslenen bir koca ve kocasını hiçe sayıp her şeyin kendi etrafından döndüğünü zanneden bir eş, hayat arkadaşlarını yaşamaya çalıştıkları hayata hapsedip boğmaya başlar. Bu duruma daha fazla katlanamayan eşler bir kerecik dahi olsa nefes almak isterler yaşamak isterler ve birbirlerini bulurlar. Böylelikle önce sevgi evi terk eder, sonra ise güvenleri yok olur.

  Dizi ile ilgili söyleyebileceğim son cümleler şunlar, başlarken büyük ön yargı ya da merakla başlıyorsunuz nasıl ihanet edebilirler ki ne olursa olsun böyle bir şey asla olamaz diye kendi içinizdeki doğrularla savaşıyorsunuz ama size yaşattıkları duygular o kadar duru, o kadar sade ve samimi ki aşklarının masumluğu karşısında donup kalmaktan başka bir şey yapamıyorsunuz.

  Eğer herkesin bir insan olduğu, hata yapabileceği, ve nefes almak isteyebileceği düşüncesinde değilseniz izlemeyin bu ağır bir dizidir ruhunuzu sıkar kalbiniz acıyabilir dönemlik aşk dizilerine alalım sizi.
  Ama açık fikirli ve kalbinize güvenen yağmurlu bir sonabahar günü elinizde kahve ya da çayınızla beraber içecek bir dizi arıyorsanz kaçırmayın bu sizin diziniz. Ve öyle hemen bitirmeye çalışmayın yavaş yavaş keyfine, tadına vara vara izleyin. Bir yudumluk bir dizi değil çünkü izleyince anlayacaksınız.

  [bkz..Rookie Historian] evet size yeni izlediğim dizi hakkın bilgi vermek isterim 2019 yapımı olan dizinin adı..** Rookie Historian** ..Çaylak Tarihci ** baş rollerde Shin Se Kyung ve Cha Eun-Woo var .. komik ve eglence bir dizi bunun dışında **Cha Eun-Woo** aslında kpop gurubu **Astro'nun **bir üyesi çekici ve tatlı birşey bu onun izledigim üçüncü dizizi daha önce izledigim dizlerde oyunculuk yeteneğini beyenmemiş yetersiz bulmuştum bana çok donuk ve mat gelmişti faka bu dizide oyunculunu geliştirdigi gördüm ve izlerken keyif aldım sizede tavsiye ederim izlenmesi gereken kaliteli bir yapım …… dizinin konusu kısaca—**Hae-Ryung, 19.yy’da genç idealist bir tarih araştırmacısı ve yazardır.Cinsiyetinin kadın olması sebebiyle sürekli bir önyargı ve horgörülme yaklaşımlarıyla karşı karşıyadır.Ancak Goo Hae-Ryung, cinsiyet ayrımcılığına karşı mücadele eder ve tüm insanların eşit olduğunu savunur.Dönemin Hükümdarlık Prensi olan Lee Rim ise kendi ismini ve kimliğini gizleyerek romanlar yazan biridir.Tüm ülkede oldukça da popülerdir.Prensin yolu Goo Hae-Ryung ile kesişince aralarında bir aşk meydana gelecektir.**….

  evet baktım gelen giden yok ben bir dizi daha önereyim dedim bu arada acaba yazdıklarımı okuyan varmı diyede merak etmiyor da değilim yani sanki kendi kendime konuşuyor gibi hisediyorum aman her neyse geleli dizimize eyer romantik dizilerden sıkıldıysanız ve farklı birşeyler arıyorsanız tam size göre bir dizi 2015 yapımı **sweet savage family** tatlı vahşi aile** başrollerde **Jung Joon-Ho** ve **Moon Jung-hee **oynamakta bu dizi 40 yaşlarında bir erkeğin iş hayatına bir baba bir koca ve bir oğul olarak yaşaması gereken komik olaylara odaklıdır Jung Joon-Ho güçlü bir mafya babasının sağ kolu en güvendiği adamıdır aynı zamanda evli ve iki çocuk babasıdır tabi birde yaşlı bir annesi vardır dışarda azılı bir gaster olan ve enzor görevleri bile başarıyla yerine getiren kahramanımız konu ailesi olunca tamamen farlı bir hal almaktadır tabi burda en büyük etken kadının gücü evet evet yanlış duymadınız kadının gücü dedim bir erkek kim veya ne olursa olsun baş edemiyeceği tek varlık kadandır birde bu kadınlar gelin ve kayınvalide olarak bir araya gelmişse bir erkek nasıl baş ede bilsinki feriştahı gelse nafile birde bunlara iki baş belası bir okadarda tatlı velet eklenirse *tadindan yenilmiyecek muazam bir komedi çıkmış ortaya izlemenizi şiddetle tavsiye ederim pişman olmayacaksınız

  koresozluk