confessions

KORESÖZLÜK

22. nesil Admin - - Admin -
admin admin

  1. toplam entry 417
  2. takipçi 10
  3. puan 15381

ınheritors

aslimser
Lee min ho yu bizde ki Özcan Deniz e benzetiyorum. Hiç fakir gariban dizisi var mı acaba😊 hep çıta nirvanada,hep çok zengin.. bir de oyunculuk anlamında da kendini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Misal bir ji chang wook ,bir Park SEO joon, bir song joong ki vs. Rolünü hissettirebiliyorken Lee min ho dizilerindeki hissedemiyorum ben. Yani ruhunu karakterine koymuyor sanki.. adam aşık mesela ama izleyici olarak bana o aşkı geçmiyor. Bu da eleştirim.
Bu dizi de güzeldi, keyifle izlediğim dizilerden biriydi. Lise, üniversite konulu gençlik dizilerini ayriyeten seviyorum açıkçası. Tavsiye ederim, Lee min ho yu izlerken siz ne hissedeceksiniz bakalım. 👍😊

dizi

btsdaily
It's Okay to Not Be Okay (2020) IMDb: 8,7
Dizinin hikayesinde, oldukça trajik bir geçmişse sahip sağlık çalışanı, günün birinde kişilik bozukluğu sorunu yaşayan bir çocuk kitabı yazarı ile tanışır. İkili birbirini tanıdıkça aralarında duygusal ve romantik bir bağ oluşmaya başlar.

k-pop magazin

minny
Heo Yun Jin'in PLEDIS Entertainment'tan HYBE Labels'ın bir parçası olan Source Music'e transfer olduğunu ve Source Music'in yeni kız grubunda çıkış yapacağını bildirdi.

you're all surrounded

KORESÖZLÜK
Bu drama dizisi, Seul'ün üst tabaka Gangnam bölgesinde suçla savaşan bir grup çaylak dedektif ile sağı solu belli olmayan şeflerinin hikâyesini anlatıyor.
Başroldekiler:Lee Seung-gi,Cha Seoung-won,Go A-ra
Yaratıcılar:Yu In-sik,Lee Myoung-woo,Lee Jeong-seon
1
nadire nadire
Cok güzel bir diziydi tavsiye ederim

kore aile dizileri

aslimser
What happens to my family. 53 bölümlük uzun bir dizi ama çok guldugum yer yer duygulandigim ,keyifli bir aile dizisiydi. Gülerek başladığım dizide ilerleyen bölümlerde agladigimda oldu. Her duygu var diyebilirim:)
Tavsiye ederim👍

korece kelimeler

korehayranıyım
Koredeki bazı kelimeler
"HOŞÇAKAL"
Hoşçakal kelimesi iki şekilde söylenir birisi giden kişi için diğeri ise onu yolcu eden kişi için
Ayrılan kisi için "annyeonghi gyeseyo"(안녕히 겨세요)
Kalan kişi için "annyeonghi gaseyo"(안녕히 가세요)
Kullanılır.

koresozluk.com k-pop albüm çekilişi

KORESÖZLÜK
Koresozluk.com olarak 2 kişiye istediği belirleyeceğimiz kpop albümünü ve 10 kişiye kupa bardak hediye etmek istiyoruz.
Amacımız yeni ve farklı bir Güney Kore Bilgi Sözlüğü yaratmak!
Güney Kore ile ilgili bildiğiniz veya öğrenmek istediğiniz ne varsa burada paylaşarak yeni bilgilerin katkısında bulunabilirsin.

Sözlüğümüze üye olup https://koresozluk.com/uye/kayit, istediğin her konuda başlık açabilir ve istediğin başlığa bildiklerini yazabilirsin.
Dizi, film, kpop, ünlü, yemek, kültür, sanat, ünlüler, ilişkiler ve daha fazlasıyla ile ilgili burada bildiklerini paylaşarak en iyiler arasına gir ve kpop albümünü ve kupa bardak kazan.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol